Протягом багатьох століть перли сприймались як подарунок природи і долі і традиційно зараховувався до коштовних каменів.
Стародавні греки вірили, що перламутрові камені – це застиглі сльози німф. Як німфи виступають, особливий рід молюсків, що мешкають в теплих морях: біля берегів Аравійського півострова, Цейлону, Північно-Західної Австралії, Південної Бірми, багатьох островів Тихого океану, Центральної і Південної Америки, Японії.
В Європі давно збирали річні перлини: перш за все в Англії, Ірландії. Коли всередину раковини потрапляє чужорідне тіло, наприклад піщинка, малюска сприймає це як травму і починає «плакати» перламутровими сльозами, огортаючи шарами арагоніту чужорідний предмет. Так народжується перли. За 2-3 роки устриця нарощує навколо об’єкта шар в 5 мм. Щоб виростити перлину середнього розміру потрібно, 3-4 роки, велику – 12 років, гігантську – понад 200.
Таблиця кольорів

білий

персиковий

рожевий

сірий

чорний
Колір перлин залежить від домішок в Арагоні, а також від ступеня прозорості зовнішньої оболонки. Природні перлини вражають різноманітністю форм і кольору. Кольорове розмаїття «перламутрових каменів» коливається від насичено-чорного і зеленого з островів Мексиканської затоки і Таїті, до яскраво-рожевого – з Каліфорнійського затоки, срібного та жовтого – на узбережжі Цейлону, блідо-зеленого – в Японії і білого – в Австралії. Відтінків не злічити.
Колір перлин має свою ціну: найбільш дорогим вважається яскраво-рожевий і чорний, а найдешевшим – жовтий.
Сьогодні розрізняють три різновиди перлів: натуральний – утворюється без участі людини, культивовані – чужорідне тіло в раковину молюска підкладає людина, і штучний.