Аметист

Аметист – дорогоцінний камінь з сімейства кварцу. Аметист був і залишається одним з найбільш популярних каменів, він використовувався в багатьох прикрасах XIX – XX ст. Російський камінь завжди вважався найкращим, тому що при штучному освітленні у нього спостерігається червонуватий відтінок. Однак аметист може мати найрізноманітніші відтінки від світло-лавандового до фіолетового (сибірський аметист), в якому при фацетовані огранювання спостерігаються сплески пурпурного кольору. Назва «сибірський» використовується для опису будь-якого каменю з багатим фіолетовим забарвленням. Камінь глибокого однорідного фіолетового кольору дорожче, ніж блідо-лавандовий.


коло

груша

маркіз

овал

квадрат

серце

октагон

Можна знайти кристали аметрина, які часто є аметистом, а частково – цитрином, і часто містити багато включень, що змінюють колір. Крім того, аметист трохи діохроічен, тобто його колір має або синюватий відтінок, або червонуватий, в залежності від кута зору.

Родовища аметистів: Росія (Урал), а так же поклади знайдені в Намібії і Замбії.

Цитрин

Цитрин (жовтий кварц) – дорогоцінний камінь з сімейства кварцу, дешевий і дуже поширений камінь і може досягати великих размірів. Камені бувають ніжно-лимонного, жовтого і червонувато-коричневого, бурштинового кольору. Звичайний натуральний колір – блідий золотистий. Однак зустрічаються і натуральні темні цитрини. Темних цитринів відносно небагато; чим темніший колір, тим дорожче камінь. При термообробці блідого аметисту або димчастого кварцу можна отримати цитрин лимонно-лаймового відтінку. Цитрини з Мадейри і Палмейро – найцінніші прозорі камені, оскільки вони натуральні і видобуваються в обмежених кількостях.


коло

груша

маркіз

овал

квадрат

трилон

серце

октагон

Родовища цитринів: Росія, Африка, Австралія, Бразилія, Японія, Мьянма (Бірма), Іспанія.

Раухтопаз

Димчастий кварц (раухтопаз) – дорогоцінний камінь з сімейства кварцу. Спектр м’яких, ніжних забарвлень каменю досить широкий: від ніжного жовтувато-коричневого, багатого шоколадного до темно-коричневого кольору деревного вугілля і майже чорного. Іноді камінь називають за найменуваннями областей в Шотландії, Каінгорна і Моріон, де ведеться видобуток димчастого кварцу. Натуральний димчастий кварц видобувається в великих обсягах і в великих розмірах. Димчастий кварц дуже красиво виглядає в оправі з білого металу.


коло

груша

маркіз

овал

квадрат

трилон

Родовища раухтопазів: Росія, Африка, Австралія, Бразилія, Японія, Мьянма (Бірма), Іспанія.

Специфікація кварців

Твердість 7 за шкалою Мооса

Щільність 2,65

Коефіцієнт заломлення від 1,544 до 1,553

Кристалічна решітка
кварц утворює одиночний кристал в тригональной системі; габітус кристала – шестикутні прути з шестикутними пірамідальними кінцями. Поверхні кристалів часто мають горизонтальні позначки.