Гранат – цікавий і універсальний камінь. Слово «гранат» зазвичай асоціюється з темно-червоним камінням, в достатній кількості представлений на ринку. Недавні відкриття показують, що гранати бувають самих різних кольорів і коштують дуже дорого.

коло

груша

маркіз

октагон

овал

квадрат

серце
Піроп має криваво-червоний колір. У ньому мало включень. Кращі камені мають полум’яний червоний колір, який не надто сильно темніє при укладанні в оправу.
Альмандин. Колір цього каменю варіюється від темно-червоного до фіолетово-червоного або навіть чорного. Кабошони часто роблять з нижньої сторони увігнутими, щоб більше світла могло потрапити всередину каменя.
Спесартин має багатий оранжево-червоний колір і схожі на пір’я або шнурки включення, які насправді є «хмарами» найдрібніших крапель. Він має відмінний блиск, але «чистий» якісний коштовний матеріал знаходять рідко.
Спесартин-мандарин різновид граната, чиста форма спесартина з Намібії. Він має самий фантастичний яскраво-оранжевий колір. Мандариновий гранат ювелірної якості дуже рідкісний і цінний.
Гидрогроссуляр має відмінний аґрусового-зелений колір. Цей камінь буває напівпрозорим і непрозорим. Гранується у вигляді кабошона або намистин. Іноді знаходять рожевий гідрогроссуляр.
Родоліт має красивий яскравий фіолетово-червоний колір з невеликою кількістю включень. За структурою він є чимось середнім між піропом і альмандином, але у нього більш яскравий колір, ніж у піропу, і менше включень, ніж у альмандина. Камені високої якості знаходять в Шрі-Ланці, в Танзанії і Кенії

коло

груша

маркіз

квадрат

трилон

серце

октагон
Хессоніт. В Африці за апельсиново-коричневий або жовто-коричневий колір цей камінь називається коричн каменем. Камінь має відмінні вихрові, схожі на патоку, включення, більшість з яких є невеликими кристалами апатиту.
Цаворіт – прозорий різновид гроссуляра, з забарвленням від Лайм-зеленої до смарагдово-зеленого. Це майже завжди фацетовані дорогоцінний камінь. В результаті камені смарагдово-зеленого кольору дорожче, ніж лаймово-зелені. Цаворіт має сильний блиск і включення, які беруть вид золотисто-жовтих голок, трубок корозії і чорних пластівців графіту.
Гросуляр-малай. Гросуляр ювелірної якості був знайдений в Малі відносно недавно. Забарвлення каменів варїюється від золотисто-коричневого кольору до абрикосового, жовтого і персикового, буває рожевою, а іноді зеленою. Цей камінь називають також малійскім гранатом.
Демантоид – назва яскраво-зеленої групи гранатів, званої андрадіта. Їх дуже мало і вони рідко бувають більше 1 карата. Демантоид має більш високу дисперсію світла і блиску, ніж діамант, тому яскраво «грає». Однак межі аспекту можуть сточиться, оскільки твердість каменю всього 6,5 за шкалою Мооса. Демантоид має включення жовто-коричневого кольору у вигляді «кінського хвоста» і включення азбесту, схожі на волосся. Це – найцінніший вид граната.
Гранат, який змінює колір. Ці гранати можуть здаватися зелено-синіми при денному освітленні і пурпурно-червоними – при штучному світлі. Інші камені змінюють колір від червоно-фіолетового до жовто-червоного кольору. Вони є сумішшю піропу і шпессартіта і зустрічаються дуже рідко.
Оцінка граната
Гранат має високу щільність, тому камінь досить важкий. Це призводить до того, що він трохи дорожче, ніж інші дорогоцінні каміння того ж розміру. Більшість погано знають цаворит, демантоид, мандариновий гранат і гранат, який змінює колір. На відміну від піропу і альмандина, ці камені надзвичайно цінні і можуть використовуватися для дорогих прикрас. Середню для гранатів вартість мають родолит і шпессартін. У них більш інтенсивні забарвлення, і вони цінуються вище, ніж піроп і хесоніт.
Специфікація
Твердість 6,5 – 7,5 за шкалою Мооса
Щільність від 3,49 до 4,16
Коефіцієнт заломлення від 1,69 до 1,89
Кристалічна решітка
гранати – група структурно і хімічно пов’язаних мінералів, кристалізованих в кубічній системі; також існують сферичні кристали. Гранат має склоподібний блиск. Можна знайти гранати із зіркою, що мають червоний і фіолетовий кольори, зі слабкими 4 або 6 променевими зірками, які менш виражені, ніж у корунді.
Родовища гранатів: Аргентина, Бразилія, Німеччина, Індія, Мадагаскар, Малі, Намібія, Пакистан, Росія, Скандинавія, Південна Африка, Шрі-Ланка, Швейцарія, Танзанія.