Кубічний цирконій

Кубічний цирконій (фіаніт) – імітація діаманту, що представляє собою оксид цирконію, стабілізований добавками рідкоземельних елементів і кристалізується в “алмазоподібний”. Назва фіаніт походить від абревіатури ФІАН (Фізичний Інститут Академії Наук), де на початку сімдесятих років минулого століття був створений цей мінерал.

Таблиця кольорів

бесцветный
безбарвний
шампань
шампань
жёлтый
жовтий
розовый
рожевий
перидот
перидот
оранжевый
помаранчевий
оливковый
оливковий
золотой
золотий
гранат
гранат
кофейный
кавовий
канареечный
аметист
голубой
блакитний
чёрный
чорний
лаванда
лаванда

Додавання тих чи інших домішок дозволяє створювати камені унікальними, що не зустрічаються в природі (наприклад, “лаванда”), або домагатися незвичайних оптичних ефектів, таких як зміна кольору при зміні освітлення – “олександритовий ефект”. Навіть пофарбований в колір аметиста кубічний цирконій своєї діамантовою грою створює абсолютно відмінний від будь-якого природного каменю образ. Існують деякі особливості ювелірного застосування кубічного цирконію. Він легко кришиться, вихід сировини при огранювання зазвичай не перевищує 15%.

Візуально ограновані фіаніти і діаманти, особливо невеликого розміру і вже вставлені в прикраси, вкрай важко відрізнити один від одного, але інструментальні методи дозволяють безпомилково їх діагностувати.

Специфікація

Твердість від 7,5 до 8,5 по шкалі Мооса

Щільність від 6,5 до 10 г/см3

Коефіцієнт заломлення від 2,15 до 2,25

Кристалічна решітка – кубічна кристалічна решітка